14 دیدگاه

 1. حسن وجدانی

  سلام وقت بخیر
  می خواستم ببینم چطور میشه تو یه کد گمز دو یا چند تابع هدف داشت که با یک بار ران گرفتن گمز اونا رو بهینه سازی کنه

 2. فرزاد

  با سلام و خسته نباشید خدمتتون ، دانشجو برق قدرتم ، حقیقتش قراره یک شبکه ۳۳باسه رو در ۲۴ ساعت ازش پخش بار بگیرم با توجه به معلومات ، که شامل : باس های dg ، باس اسلک ، ادمیتانس خطوط و … هست ، دکتر سرودی فایل کد نوشته شده برای شبکه ۵باسه رو دیدم ولی حقیقت کار بنده کاملا متفاوته ، خواسم بدونم میتونین راهنماییم کنین ؟
  با تشکر

 3. فرزاد

  با سلام و خسته نباشید
  دکتر بنده قراره با توجه ب تولید آلایندگی بهینه سازی کنم هزینه خرید برق از چنتا نیروگاه رو ، بعد برای تولید هر کیلووات برق ما ی میزان هزینه برا خرید داریم و ی میزان هزینه ب ازای آلایندگی و تا ی مقدار خاصی از تولید میزان هزینه آلایندگی ثابته و بعد از اون مقدار قیمتش بیشتر میشه ، با چ دستوری باید بنویسمش دکتر ؟ مثالی در این باره دارین ؟

  1. یک تابع برای هزینه آلودگی بر اساس میزان تولید بنویسید و اون رو بهینه کنید
   مثال هم زیاده مثلا تو کتابخونه گمز

  2. پوریا

   با سلام
   خواستم بدون فرق مدلی که در جوابش SolEQU و SolVAR داره با مدلی که این دو قسمت رو نداره چیه ؟؟؟؟
   اگه جواب مدلی این دو قسمت رو نداره یعنی اشتباهه؟؟
   یا بهینه نیست ؟؟؟؟؟

   1. محمودی

    سلام
    اینا خروجی های گمز یک مدل حل شده هستن. وقتی اینا رو نشون نده، دلیلش اینه که یا مدل حل نشده، و یا اینکه با استفاده از option ها شما خودتون دستور دادین که اینا رو نشون نده.
    پیام هایی که به شما داده رو چک کنین. هم تو پنجره process window هم تو solution report بخش summary report

 4. احسان سهرابی

  سلام.میخواستم ببینم چطور میشه اعداد و عبارت‌های مختلط رو برای برنامه Gams تعریف کرد؟

 5. آزادی

  با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من یه مسئله ایی دارم که برای هماهنگی رله های حفاظتی است. میخوام شاخصی به i تعریف کنم که مشخص کننده شماره رله است و همچنین شاخصی به اسم j تعریف کنم که مشخص کننده رله پشتیبان است. مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چطوری به نرم افزار بفهمونم که مثلا اگر i برابر ۲ باشد اونوقت j فقط میتواند عبارات ۵ و ۶ را بگیرد. یعنی مقدار j به مقدار i بستگی داشته باشد.
  ممنون میشم کمک کنید.
  با تشکر

  1. محمودی

   سلام
   این بخش رو آقای دکتر سرودی مدیریت می کنند. و تو این مدت درگیر پروژه ها و دوره های کمپانی گمز هستند. به زودی فعالیتشون رو مجددا شروع می کنن. از این بابت پوزش ما رو پذیرا باشید.

دیدگاهی دارید؟