در این بخش از خروجی اطلاعاتی کلی در مورد خروجی مدل، چگونگی حل و نتایج مرتبط با آن منتشر می شود. این بخش از خروجی شامل solve summary ، solequ و solvar می باشد و در صورتی که پس از دستور solve از display هم استفاده کرده باشیم، display را هم در آن مشاهده می کنیم. در عکس زیر قسمت model summary را مشاهده می کنید. خروجی های مربوط به model, type و solver بدیهی بوده و از توضیح آن می گذریم. می توان گفت مهم ترین بخش solution report مربوط به solver status و model status می باشد. برای اینکه مطمئن شویم که مدل ما درست حل شده و یا اینکه شرایط حل آن به خوبی پیش رفته یا نه، باید این دو بخش را مطالعه کنیم. برای اینکه متوحه شوید که هر کدام از عبارات بالا چه مفهومی را ارائه می دهند اینجا کلیک کنید. در ادامه هم جواب ارائه شده برای تابع هدف به همراه گپ و lower bound جزو خروجی های این بخش است. در بخش بعدی نیز زمان حل مدل به همراه تعداد تکرار های مورد استفاده ی در حل مدل ارائه خواهند شد.

 

solution report

قسمت solveEqu و solvar هم به ترتیب اطلاعاتی در مورد محدودیت ها و متغیرهای مدل ارائه می دهند. این اطلاعات شامل مقادیر بهینه (در ستون level)، مقادیر دوگان در ستون marginal و مقادیر مربوط به کران های مربوطه می باشد. (این پست قبلا منتشر شده بود ولی به علت مشکلات دیتا بیس حذف شده است. و اجباراً پست از نو نوشته شده است و قطعا از پست قبلی کیفیت پایین تری دارد. از این بابت از شما عزیزان پوزش می طلبیم)

آموزش گام به گام در اینجا به اتمام می رسد. و خواننده از این به بعد فقط با تمرین و ممارست و کد نویسی مدل های مختلف و مطالعه ی عمیق تر می تواند در استفاده از گمز تبحر پیدا کرده و سطح آکاهی خود را از مبتدی به حرفه ای و سپس توسعه دهنده ارتقا دهد. سایر بخش های مختلف سایت را نیز مطالعه کنید. و به یاد داشته باشید سه مورد به شما خیلی کمک خواهند کرد. 1- استفاده از help نرم افزار و سایت gams.com و 2- کامنت های سایت گمز بوک که با در انها سعی شده است با دقت به کاربران پاسخ مناسبی ارائه شود. 3- مطالعه و استفاده مستمر

منتظر محصولات تصویری ما در آینده ای نزدیک باشید.

موفق و پیروز باشید